Żywopłot

Marzysz o pięknym, szybko rosnącym, zimozielonym żywopłocie, który ochroni Cię od wiatru, kurzu, hałasu i niepożądanych spojrzeń? Posadź żywopłot z Thuj! Polska nazwa – żywotniki, popularnie zwane tujami. Ich duży wybór, szybki wzrost i minimum wysiłku przy pielęgnacji pozwolą Ci cieszyć się ciszą i spokojem we własnym ogrodzie, czy na działce.

Najpopularniejszą odmianą na żywopłot jest Thuja occidentalis 'Smaragd' (Żywotnik zachodni 'Smaragd').


Żywotnik zachodni 'Smaragd' dorasta do 5 metrów wysokości. Wymaga żyznej gleby, dobrze rośnie zarówno na stanowisku słonecznym jak i lekko zacienionym. Jest całkowicie mrozoodporny, a nawet sroga zima nie pozbawi go pięknej, szmaragdowej barwy igliwia.
Thuja occidentalis 'Smaragd'

Thuje na gęsty, zwarty żywopłot sadzimy średnio w rozstawie: 60 - 70cm

Na obsadzenie działki o wymiarach 50mx40m (180 m.b. żywopłotu) będziesz potrzebować 260 – 300 tuj szmaragdowych.

W naszej szkółce znajdziesz wybór tuj w różnych odmianach i wymiarach, od 60 do 260 cm.

Jeśli twoje zamówienie w cenach hurtowych wynosi minimum 1 500 zł, masz je w atrakcyjnych cenach hurtowych. Więcej szczegółów w zakładce Warunki sprzedaży >>.

Masz mniejszy budżet na żywopłot, a chcesz kupić krzewy w hurtowych cenach? Popytaj wśród sąsiadów lub znajomych. Jeśli złożycie łączne zamówienie na minimum 1 500 zł otrzymacie hurtowe warunki zakupu.

Sprawdź ofertę hurtową >>

Sprawdź ofertę detaliczną >>

Pamiętaj! Kupując krzewy w naszej szkółce drzew i krzewów masz pewność, że rośliny:

  • rosły w dobrych, odpowiadających im warunkach,
  • były regularnie nawożone i pielęgnowane,
  • są zdrowe,
  • są przystosowane do polskiego klimatu,
  • rosły w swoim własny tempie, bez sztucznego pędzenia (co niestety jest częstą praktyką przy roślinach sprzedawanych w hipermarketach),
  • mają odpowiednio rozwinięty system korzeniowy.

Jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki w swoim ogrodzie lub na działce, rośliny będą służyć Ci swoim pięknem przez długie lata.

Jeśli masz jakieś pytania, nie wiesz jakie krzewy wybrać lub zastanawiasz się jak je przetransportować skontaktuj się z nami telefonicznie (tel. kom. 502-523-536) lub mailowo (szkolka.nowakowo@gmail.com). Z chęcią pomożemy.

Marek Serdyński
Właściciel Szkółki